3 лютого у ліцеї відбувся інформаційний день з майстер-класом за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот. Захід організований у рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у партнерстві зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGPFoundation (Бельгія, менеджер Іван Тимофеєв).   Проводили його: керівник ІЕРС – Олександр Бокотей;координатор напрямків ІЕРС- Михайло Біланич – офіс менеджер – Антоніна Зейкан.

Екологічне виховання – це неперервний процес навчання, виховання, самоосвіти, накопичення досвіду і розвитку особистості, спрямований на формування ціннісних орієнтацій, норм поведінки і спеціальних знань щодо збереження навколишнього середовища і природокористування, реалізованих в екологічно грамотній діяльності.

Людська діяльність сильно відображається на навколишнє середовище. Ми часто спостерігаємо стихійні явища, яка виникають через забруднення атмосферного повітря, річок, грунтів і т.д. Через масові вирубки лісів, ми часто потерпаємо від повеней, а найбільше від цього потерпають тварин. Тварини нажаль часто потерпають через людську необізнаність. Бувають випадки, коли люди своєю діяльністю та незнанням того, як саме потрібно поводитись з представниками тваринного світу, знищують велику кількість беззахисних тварин.

До прикладу – кажани. Це досить вразливі тварини до людської діяльності. Вони часто залітають через невеликі отвори у домівки людей, і багато хто не знає, як саме поводитись з кажанами, через що бувають летальні випадки для цих створінь. А ще такою проблемою є міфи про кажанів, які підсилюють страх людей.Окрім негативних міфів, останнім часом, не з найкращого боку кажанів, які живуть в нашихи краях, виставляє інформація про те, що їх далекі тропічні родичі є носіями коронавірусів (кажани наших країв не переносять віруси цієї групи).Щоб розвінчати ці міфи і донести всім про користь кажанів для людини і важливу роль в природі, команда ІЕРС детально проінформувала молодь про цих створінь. Для закріплення сказаної інформації, за допомогою інфографіки та відеоматеріалів спеціалісти висвітлили заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів та акцентували увагу на ролі цих тварин в екосистемі краю.

     Після теоретичної частити для молоді також був продемонстрований майстер-клас з виготовлення ящиків для кажанів, який залюбки продемонстрував Біланич Михайло.На згадку про тематичну зістріч ліцеїсти отримали значки із символікою кажанів.

Команда ІЕРС щиро вдячна всім працівникам даного ліцею, а особливо Тетяні Кіш та їхній молоді за теплий прийом!

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Перегляди статей
412632
.