Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб – це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі.
У це важливе свято, яке символізує національну гордість та патріотизм, на запрошення Берегівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, кращі ліцеїсти нашого ліцею були присутні на урочистих заходах у м. Берегові.
Педагог-організатор ліцею Еріка Григаші провела виховний захід на тему: «Свята спадщина. Державний Герб України». Учні прослухали інформацію щодо історії створення символіки Державного Герба України та вивчили значення кожного його елементу. В ході заходу учасники жваво обговорювали історичні символи козацької епохи та сучасну символіку, також поділилися своїми думками, почуттями та ідеями щодо національної єдності.
16 лютого українці відзначили День єднання. Нове свято було оголошено Президентом України 2022 року. Назва цього свята говорить сама за себе. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
З ліцеїстами, під час бесіди до Дня Єднання, проведеної педагогом-огранізатором Ерікою Григаші, обговорили, що для них означає єдність, переглянули добірку патріотичних відеороликів, спільно заспівали Гімн України. Також вголос прозвучали думки учнів, їхнє бачення, в чому виражається єдність, та як українці в усьому світі об’єднали людей в боротьбі з спільним ворогом.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у ліцеї оновлено музейну експозицію, присвячену офіцерам-вихователям – учасникам бойових дій в Республіці Афганістан. У бібліотеці ліцею підготовлено інформ-дайджест на тему: «Афганістан: жива пам'ять». Впродовж тижня учасниками бойових дій в Республіці Афганістан офіцерами-вихователями Пацкань І.І., Францишко Ю.Л. проведено уроки мужності на тему: «Тих днів не згасне слава». Начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М. було проведено урок мужності на тему: «Обов’язок – це не просто слово», де ліцеїсти дізналися про мужність та силу духу воїнів-інтернаціоналістів. Тож гідним прикладом для майбутніх офіцерів є, звісно, начальник Закарпатського обласного ліцею – полковник Юрій Захаров – ветеран війни в Афганістані, має чимало нагород та заслуг перед нашою державою. Він незмінно працює над тим, щоб ветеранів війни поціновували в наш час. Варто зазначити, що полковник Юрій Захаров започаткував конкурс ліцею «Патріотичної пісні», де ліцеїсти першого та другого курсів змагаються у кращому виконанні патріотичних пісень. Тож, 14 лютого у ліцеї традиційно відбувся пісенний конкурс, а вельмишановне журі оцінювало не тільки пісенні таланти, а ще й харизму, вміння передати настрій пісні. Попереду – підбиття підсумків та вручення дипломів.
Сьогоднішній день наповнений важливим правовим змістом, оскільки 12 лютого щорічно відзначається День червоної руки або Міжнародний день боротьби з використанням дітей-солдатів. Цей день відзначають з моменту набрання чинності (12 лютого 2002 р.) Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах від 25 травня 2000 року, який Україною було ратифіковано Законом № 1845-IV від 23 червня 2004 року.
На жаль, світова правова проблема участі дітей у збройних конфліктах не оминула і Україну. Зокрема, за офіційними даними, було ідентифіковано 41 дитину як учасника відповідного конфлікту.
Тож, 12 лютого педагогом-організаторм ліцею Ерікою Григаші був проведений виховний захід, спрямований на проблему використання дітей-солдатів. Ліцеїсти переглянули відео, презентацію, переглядаючи які, ознайомились з організаціями, які беруть участь у боротьбі за права дітей. Переглянули відео з коментарем правозахисника, де показано «схеми», як російські спецслужби масово використовують неповнолітніх українців у різного виду провокаціях. Обговорили як вберегтись від маніпуляторів та не стати жертвою інтернет-шахраїв, розглянули передбачену кримінальну відповідальність за скоєні неправомірні дії чи злочин.
Отже, кібербезпека та інтернет-гігієна надзвичайно важливі сьогодні, адже дотримуючись простих порад та залишаючись пильними, ми можемо допомогти захистити себе, своїх близьких, свій бізнес та свою країну від кібератак.