План виховної роботи на 2023-2024 навчальний рік
План виховної роботи на 2022-2023 навчальний рік
План виховної роботи на 2021-2022 навчальний рік
План заходів з виховної роботи на 2021-2022 навчальний рік
Кожен офіцер-вихователь нашого ліцею прагне передати своїм вихованцям ту життєву мудрість, яку називають умінням жити. Тому виховна служба ліцею спрямовує свою роботу на виконання таких завдань:
Свої знання і життєвий досвід передають ліцеїстам досвідчені офіцери-вихователі, офіцери запасу, які свідомі того, що кожен юнак, який навчається у нашому ліцеї повинен відчути себе сином Вітчизни, переживати особисте почуття гордості від того, що він спадкоємець її тисячолітньої слави й тисячолітніх духовних цінностей, творець її сьогоднішнього і майбутнього.
Ефективності виховної роботи ліцею сприяє і активна позиція адміністрації навчального закладу , завуча з виховної роботи,педагога-організатора, командирів рот та робота сержантської ради, адже ліцей – це, передусім, простір життя кожного нашого учня, тут він не готується до життя, а живе.
Для організації дозвілля ліцеїстів, розвитку їхніх талантів, у ліцеї щомісячно проводяться різноманіті заходи,а це зокрема-відзначення найважливіших календарних свят,тематичні вечори,конкурси творчих робіт,творчі вечори…
Основними заходами виховної роботи, які сприяють становленню покоління патріотів, збереженню історичної пам'яті, вихованню почуттів гідності та гордості за власний народ є відзначення Дня захисника України, Дня Збройних Сил України, систематичні уроки мужності з почесними гостями,
вшанування воїнів-інтернаціоналістів та відзначення річниці виведення обмеженого контингенту військ з території Демократичної Республіки Афганістан, День Перемоги, а також головне свято першокурсників, адже саме тоді вони отримують погони - святкування річниці ліцею 16 вересня.
Також ліцеїсти мають змогу проявити свої творчі здібності у повному обсязі- активно діє редколегія та вокально-театральний гурток.
Про виконання Плану заходів на 2020 - 2021 навчальний рік
з національно-патріотичного виховання
дітей та молоді
Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації від 26 листопада 2018 року № 266 “ Про план заходів на 2019 рік з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, які проводитимуться у галузі освіти області відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді” інформуємо про роботу з національно-патріотичного виховання ліцеїстів.
З початку року у ліцеї-інтернаті проведені наступні заходи:
- 18 квітня вихованці ліцею-інтернату разом з представниками адміністрації взяли участь у п’ятому фестивалі-конкурсу “Воскресни, писанко!”. Ліцеїсти достойно представили свої творчі роботи і отримали почесну грамоту за участь у конкурсі.
- ліцейний етап обласного конкурсу “Малюнок, вірш, лист до мами”- травень.
- конкурс з української мови імені Петра Яцика - жовтень.
- мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка - листопад.
- ліцейний етап обласного конкурсу “Захисники України: історія та сьогодення ” у номінаціях; “Вірш” та “Фоторобота”-жовтень.
- 19 грудня ліцеїсти з подарунками завітали до Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, де навчаються діти з послабленим зором.
пісні, уроки шани до Дня пам’яті героїв Крут – січень.
2. Бесіда з елементами презентації: “Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо” - січень.
- участь адміністрації та вихованців ліцею-інтернату у мітингу-реквієму, присвяченому 80-ій річниці проголошення Карпатської України та бою на Красному полі, що відбувся біля Меморіального комплексу “Красне поле” на Хустщині – березень.
- у рамках співпраці з громадськими організаціями, на запрошення командира Чопського окремого загону Національної гвардії в/ч Т - 0300 підполковника Приходька С.С. та заступника командира майора Ігнатовича І.Б. особовий склад нашого ліцею на чолі з начальником ліцею-інтернату – полковником Захаровим Ю.М. були в числі почесних гостей концерту військового оркестру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства Оборони України, який повернувся з міжнародного фестивалю військової музики ʺ FestivalInternational deMusiquesMilitairies ʺ (Альбервіль, Франція; Сенерборг, королівство Данії)- листопад.
- Інформацію про проведенні заходи висвітлено на сайтах: ліцею-інтернату, mukachevo.net , “Кадетська співдружність”, УСВА, телеканалах: М-Студіо та ТРК “Перший кабельний”.
- У ліцеї у 2018 році встановлено меморіальну дошку вшанування випускників ліцею-інтернату, загиблих у зоні проведення АТО – В.Білаку, О.Тюрікову, В.Цірика, на честь яких проводяться щорічні турніри по самбо, боксу та рукопашного бою.
- 4 червня – участь в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
- Червень – щорічні навчально-польові збори на полігоні 128 огшбр. За узгодженням з командуванням бригади проведено також три одноденних польових зборів із бойовою стрільбою.
- Квітень – участь в обласній Спартакіаді серед учнів закладів професійно-технічної освіти категорії юнаки.
- 30 травняпо 2 червня - участь в X Спартакіад і з військово-прикладного семиборства на базі в ійськово-морського ліцею у м. Одесі.
У четвертому кварталі 2019 року робота з національно-патріотичного виховання ліцеїстів велася також відповідно до «Плану заходів на 2019 рік з національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
Аналіз виховної роботи за 2020 – 2021 навчальний рік
Виховна робота у навчальному закладі проводиться відповідно до вимог чинного законодавства у сфері освіти і науки та згідно з відповідними методичними рекомендаціями, зокрема, основних вимог керівних документів освітньої галузі: Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Декларації прав дитини», нормативно-правових актів та документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, органів місцевого самоврядування, основних концепцій виховання.
Всебічному розвитку ліцеїстів сприяє реалізація основних напрямків виховання: а саме:
- національно-патріотичне виховання;
- громадянське виховання;
- морально-естетичне;
- правове;
- екологічне.
Реалізації виховної мети сприяє чіткий розподіл днів тижня протягом місяця за напрямками виховної роботи.
Специфіка навчального закладу повною мірою сприяє реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Тим більше, з огляду на ситуацію в державі, основна увага зверталась саме на роботу у напрямку патріотичного виховання ліцеїстів.
У ліцеї-інтернаті відпрацьовано систему найбільш ефективних форм та методів національно-патріотичного виховання у навчальному закладі, а саме:
- уроки мужності за участі учасників АТО, військовослужбовців та ветеранів військової служби;
- бесіди офіцерів-вихователів ліцею – учасників бойових дій з ліцеїстами;
- відвідування ветеранів Другої світової війни та запрошення їх на ліцейні заходи;
- проведення 3-х щорічних спортивних турнірів, присвячених випускникам навчального закладу, загиблим у зоні проведення АТО;
- проведення щорічного конкурсу патріотичної пісні;
- участь у творчих конкурсах патріотичної тематики (ліцейний Конкурс патріотичної пісні, обласний конкурс «Захисники України: історія і сьогодення» (м. Ужгород).
Відповідно до плану виховної роботи та плану проведення щомісячних тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України протягом навчального року проведено:
– урокимужності із запрошенням військовослужбовців та учасників АТО;
– заходи з нагоди Дня захисника України, Дня Свободи та Гідності, Дня Збройних Сил України, вшанування Героїв Майдану, трагедії на Чорнобильській АЕС, Дня Пам'яті та Примирення, чергової річниці Перемоги;
– з метою вшанування випускників ліцею-загиблих учасників АТО проведено турнір з боксу імені Олега Тюрікова та турнір з рукопашного бою імені В. Цірика з нагоди річниці виводу військ із Афганістану та вшанування випускників ліцею-учасників АТО;
– оновлено та доповнено куточок бойової слави, присвячений захисникам України;
– організовано участь вихованців та членів колективу ліцею у загальноміських, обласних та всеукраїнських заходах, присвячених героїчним подвигам українських воїнів;
- поруч із навчанням, налагоджено дистанційне виховання ліцеїстів – створено групу «Дистанційні виховні бесіди» у Класрумі, де педагогом-організатором ліцею проводились щотижневі відео-бесіди патріотичного спрямування та бесіди до визначних дат та подій.
Не залишились поза увагою й інші напрями виховної роботи – протягом 2020-2021 навчального року ліцеїсти були учасниками більше п'ятдесяти виховних заходів різного рівня, проведення яких відображено на офіційному сайті навчального закладу. Проведено роботу з активізації ліцейного самоврядування. Проведено понад 20 заходів з профорієнтації за участі представників вищих військових навчальних закладів та силових структур.
Активну участь прийняли ліцеїсти і в конкурсах «Малюнок, вірш, лист до мами» та «Воскресни , писанко!», «Пам'ять серця», «Всеукраїнський конкурс плакатів». З успіхом проведено щорічні ліцейні конкурси – художньої самодіяльності «Новорічні мелодії» та патріотичної пісні з нагоди виводу військ із Афганістану .
2020-2021 навчальний рік видався насиченим і на участь у спортивних змаганнях різного рівня. Навчальний заклад має хороші результати як в особистих, так і в загальнокомандних заліках.
Протягом навчального року тривала співпраця з громадськими організаціями та творчими об’єднаннями, серед яких Закарпатська обласна організація ветеранів війни, Закарпатська територіальна організація Української Спілки ветеранів Афганістану (УСВА), Мукачівські міські Спілки ветеранів афганської війни, «Спілка учасників АТО Мукачівщини», Клуб 128 дивізії. Крім цього, ведеться постійна співпраця зі 128 ОГПбр, міським та обласним військкоматами у напрямку національно-патріотичного виховання.
Основні виховні заходи ліцею-інтернату висвітлювалась у місцевих ЗМІ (зокрема - на телеканалах «Перший кабельний», «М-Студіо», інтернет-порталах новин області, друкованих виданнях).
Мета виховної роботи в ліцеї-інтернаті на 2020-2021 н.р. залишається сталою – виховання свідомого громадянина України, який окрім відмінної фізичної підготовки та основ військової дисципліни знає основні віхи історії, культури та формування українського суспільства, добре володіє рідною мовою, є справжнім патріотом України, готовим до оборони своєї Батьківщини.
Крім основної мети виховного процесу у ліцеї-інтернаті, додаткові зусилля будуть спрямовані на:
– оновлення та вдосконалення форм і методів проведення виховних заходів;
– залучення педагогів до проведення загальноліцейних заходів;
– створення вокально-інструментального колективу на базі першого курсу;
– максимальне сприяння творчому самовиявленню ліцеїстів;
– активізацію та сприяння роботі Ради сержантів.
Пріоритетними завданнями виховного напрямку ліцею-інтернату залишаються виховання у ліцеїстів високих моральних якостей, дисциплінованості, любові до військової служби та професії офіцера на основі військово-професійної орієнтації; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй.
Аналіз виховної роботи за 1 семестр 2019-2020 навчального року
У 2019 навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування особистості ліцеїста, як громадянина – патріота, який глибоко розуміє громадянський обов’язок; виховувати в ліцеїстів почуття гордості та вдячності до своєї держави, народу, історії.
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за «Основними орієнтирами виховання».
У діяльність ліцею покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
Виховна робота ліцею була спрямована на вирішення таких завдань:
• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку ліцеїстів ;
• виховання національно-патріотичних якостей;
• турбота про здоров'я ліцеїстів, пропаганда здорового способу життя;
• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки ліцеїстів до дорослого життя;
• продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, ліцеїстами , батьками;
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи у ліцеї в 201 9 навчальному році працювали
Роботу було сплановано у формі місячників та за окремими напрямами.
- Вересень-місячник фізичного виховання «Збережи здоров’я та й на все життя»;
- жовтень-місячник громадянського виховання «Ми - честь і гордість рідної землі»;
-листопад-місячник правового виховання «Я і закон»;
- грудень-місячник художньо-естетичного виховання «Симфонія краси»;
- січень-місячник морально-етичного виховання «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»;
- лютий-місячник превентивного виховання «Людина у цьому світі лиш добро повинна творити»;
-березень-місячник національно-патріотичного виховання «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємося їм»;
- квітень-місячник екологічного виховання «Доля землі у руках у людини»;
-травень-місячник родинного виховання «Тепло сімейного вогнища».
Слід зазначити, що 2019 рік – це рік єдності України. Тому, реалізовуючи виховне завдання ліцею, план виховної роботи побудований на принципі концентричності та наступності. Виховна робота ліцею включає в себе:
- групові форми роботи (загальноліцейні заходи, де залучається весь особовий склад ліцею)
- роботу з батьками (форми роботи: загальноліцейні та класні збори, робота з батьківським комітетом, робота психологічної служби та індивідуальні бесіди офіцерів-вихователів);
- роботу з Радою сержантів (засідання всього активу Ради та по підрозділах, робота з редколегією – начальник ліцею, ЗВР, педагог-організатор);
- індивідуальну роботу з ліцеїстами (начальник ліцею, ЗНР, ЗВР, офіцери-вихователі, психологічна служба, педагоги,);
- роботу з попередження правопорушень (працює Рада профілактики правопорушень, офіцери-вихователі ведуть облік кожного ліцеїста, схильного до правопорушень, ЗВР);
- співпраця з громадськими організаціями (в рамках співпраці представники організацій запрошуються на загальноліцейні заходи з метою патріотичного виховання молоді);
- духовне збагачення ліцеїстів (майже на всіх загальноліцейних заходах присутні представники духовенства на чолі з митрополитом Феодором Мукачівської та Ужгородської православної єпархії.
Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню молоді, реалізація якого відбувається на загальноліцейних заходах та щотижневих бесід з різними формами роботи.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи у ліцеї в 2019- 2020 навчальних роках працювали:
педагоги-предметники :
- відкрите виховне заняття на тему: «Перевіряємо силу тяжіння»– вчитель Фекете О.І.;
- виставка «Фактор свободи», підготовленою Українським інститутом національної пам’яті – вчитель Вдовиченко Т.В. «Вільні творити майбутнє» - екскурс у події 2015 року до Дня Гідності та Свободи – вчитель Вдовиченко Т.В. ,
начальник ліцею спільно з ЗНР, ЗВР, офіцерами-вихователями (проводиться активна співпраця з громадським організаціями та іншими навчальними закладами) :
- ІІІ Всеукраїнський форум учасників бойових дій на сході України «Загартовані війною» - серпень
- зустріч з випускниками ліцею;
- урочиста Хода до Дня Незалежності України;
- урочистості до Дня рятувальника в Ужгороді – вересень
- історичний калейдоскоп «Вірні сини козацької землі» - міська бібліотека – жовтень
- присутність на концерті військовий оркестр 194-го понтонно-мостового полку Державної спеціальної служби транспорту Міністерства Оборони України
- заходиз нагоди Дня захисника України в Мукачівському прикордонному загоні -жовтень ;
- міська акція покладання квітів до Обеліску Слави та вшанування хвилиною мовчання пам`яті жертв Другої світової війни – жовтень;
- загальноміський мітинг-реквієм до Дня захисника України – жовтень
- на полігоні 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади були проведені практичні стрільби з бойової зброї – вересень, грудень:
- Перегляд вистави «Тев'є молочник» у Мукачівському драмтеатрі – листопад
- перегляд вистави н езалежн ого театр у -проект Сашка Брами « Осінь на Плутоні » - жовтень
- студентське ток-шоу «Прямий ефір» на тему: «Мати і Батьківщина - наскільки і чи тотожні ці поняття взагалі».
- прем’єрний показ фільму «Захар Беркут» - жовтень .
вчителі фізичної культури:
- проводився Олімпійський тиждень - вересень;
- першість області з легкоатлетичного кросу на 2 кілометри серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних освітніх закладів – вересень
- турнір ім. В.Білака з боротьби самбо – листопад (начальник ліцею, ЗВР, ЗНР, офіцери-вихователі)
- турнір з боксу ім.. О.Тюрікова - грудень(начальник ліцею, ЗВР, ЗНР, офіцери-вихователі)
- стрітбол 3×3 серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних освітніх закладів;
- настільний теніс (3 командне місце) – грудень;
- Шахи (4 командне місце) – грудень).
Вересень:
Маринець С.І.
Григаші Е.М.
Жовтень:
Виховна бесіда: « Цінуймо дружбу, поважаймо братів наших менших» - педагог-організатор Григаші Е.М.
Виховна бесіда: «Визволення Закарпаття від фашистських окупантів» - педагог-організатор Григаші Е.М.
Листопад:
Інтелектуальна подорож на тему: Толерантність – дорога до миру та співпраці» - педагог-організатор Григаші Е.М.
Година спілкування: «Герої не вмирають, просто йдуть у небо» - педагог-організатор Григаші Е.М.
Грудень:
Отож, за І семестр 2019-2020 навчальних років проводились:
- 14 загальноліцейних заходів, включно з батьківськими зборами, зустрічами з випускниками;
- 22 тематичні вечори
- 17 заходів у рамках співпраці з громадськими організаціями.
Загальна цифра - 53 заходи.
Більше про ці та інші події з життя ліцею можна дізнатися у розділах «Новини ліцею» та «Архів новин».