Закарпатський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою - перший крок до служби на варті цілісності Батьківщини.

    Історія навчального закладу бере початок з 1999 року, коли на виконання розпорядження Президента України від 11 травня 1999 року за № 94/99 рп „Про розширення мережі ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, „Положення про ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 1999 року за №717, розпорядження Голови Закарпатської обласної держадміністрації від 19 липня 1999 року за №353, з метою поліпшення соціального захисту дітей-сиріт, дітей, батьки яких були учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або загинули при виконанні службових обов’язків та дітей з багатодітних сімей, забезпечення якісної підготовки молоді для вступу до вищих військових навчальних закладів було створено Мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

    Тимчасово розміщений на базі Мукачівської гімназії, ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою став єдиним на Закарпатті закладом такого типу. Всього ж по Україні подібних навчальних закладів у 1999 році нараховувалося 16.

    У 2000 році ліцей-інтернат отримав нову адресу - м. Мукачево, вул.Духновича, 17, де він і знаходитьсяна сьогодні, розвиваючи навчально-матеріальну базу та примножуючи науково-педагогічний потенціал.

    У 2004 році пройшла перша атестація навчального закладу, за результатами якої, рішенням Закарпатської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 22 березня 2004 року протокол №2, ліцей-інтернат отримав ступінь «Загальноосвітній навчальний заклад III рівня ».

    У 2008 році ліцей брав участь в Закарпатському рейтингу «Лідер року–2008», який проводиться щороку газетою "Неділя". За звання «Кращий навчальний заклад, викладач» попередньо змагалися більш ніж 20 закладів освіти. Перемогу отримала кузня майбутніх вітчизняних офіцерів – тоді ще Мукачівський військовий ліцей.

    Відповідно до статей 6 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації, статті 11 Закону України „Про загальну середню освіту”, Закону України „Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу”, статті 90 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 228 „Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів”, розпорядження голови облдержадміністрації від 19.07.99 № 353 „Про створення ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою”, листа Державної прикордонної служби України 15.05.2013 року, розпорядження голови Закарпатської ОДА №174 від 24.05.2013 року проведено реорганізацію Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою шляхом перетворення у Закарпатський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою Закарпатської обласної ради.

     Відповідно до рішення Закарпатської обласної ради 11 сесії VII скликання від від 07.06.2018 р. N 1190 Закарпатському обласному ліцею-інтернату з ПВФП Закарпатської обласної ради присвоєно ім’я Героїв Красного поля та затверджено Статут у новій редакції.

        Відповідно до рішення Закарпатської обласної ради 8 сесії VІІІ скликання від 03.11.2022 р. Закарпатський обласний ліцей-інтернат з ПВФП ім. Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради перейменовано на Закарпатський обласний ліцей з ПВФП ім. Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради.

     Відповідно до вимог Закону України "Про освіту", рішення Закарпатської обласної ради, - Закарпатський обласний ліцей-інтернат перейменовано у Закарпатський обласний ліцей з відповідним переоформленням установчих документів.

    Навчання у ліцеї спрямоване на виховання не тільки сильних та здорових, але й всебічно розвинених юнаків, які хочуть присвятити своє подальше життя службі у Збройних Силах України. Ліцей застосовує сучасні методи виховання з поглибленим вивченням програми "Захист Вітчизни".

    Готуючи майбутніх кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади, ліцей дає змогу отримати глибокі знання військових предметів своїм вихованцям, які стають кадровою основою Збройних сил України.

   16 вересня 2019 року Закарпатський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля відзначив 20-річний ювілей з часу започаткування освітнього закладу з підготовки майбутніх офіцерських кадрів на Закарпатті.

   

Перегляди статей
420102
.