«Формування особистості – патріота України, який усвідомлює свою приналежність до сучасної європейської цивілізації, підготовлений до життя й чітко орієнтується в сучасних реаліях через розвиток інтелектуальної, емоційно-чуттєвої та вольової сфери» - основна концепція нашого ліцею, яка вибудовує чітку модель традицій.

Традиції ліцею - це духовний стан кожного ліцеїста,  вчителя та працівників. І в залежності від кількості та значення традицій та звичаїв, можна сказати про стосунки у колективі, адже спільна справа зближує, загартовує, а також і виховує. Наш ліцей - свiт зсвоїми цiнностями, вiдносинами i традицiями, який має свою багату iсторiю ,символiку та традиції.  Головними лiтописцями i хранителями iсторiї i традицiй ліцею є самi ліцеїсти i вчителі на чолі з начальником ліцею - полковником Захаровим Ю.М., якому  вдалося створити власну формулу виховання молоді на ідеях патріотизму, любові до  рідного краю.

Ліцеїст -це гідність та вихованість. Формуваннюцих рис сприяє належна організація заходів культурно-виховної та духовно-просвітницької роботи. Адже життя ліцеїстів - це не тільки будні з навчанням та фізичною підготовкою, а й свята. Це дні, коли відзначаються пам’ятні історичні дати та події. Деякі урочистості з часом стали вже традиційними.

-         Вручення кадетських погонів.    Наш навчальний заклад було засновано 16 вересня 1999 року.   Щороку у цей день проводиться урочисте шикування, де запрошуються гості – представники владних та силових структур, випускники, представники духовенства, батьки ліцеїстів. Першокурсники складають клятву ліцеїста та отримують кадетські погони, які їм вручають випускники ліцею попередніх років та ветерани військової служби і бойових дій як перший крок кожного ліцеїстадо отримання справжніх офіцерських погонів та усвідомлення громадянської відповідальності перед Батьківщиною. Керівництво Управління ДСНСУ в Закарпатській області урочисто вручає ліцеїстам спецвзводу ДСНС берети ДСНС та шеврони.

       Також у День ліцею ліцеїсти першого та другого взводів першого курсу урочисто отримують берети від шефів – командування Мукачівського прикордонного загону. Традиція започаткована 2017 року начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М.

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

Щорічні турніри:

-         з рукопашного бою імені Володимира Цірика з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав, започаткований з 2016 року начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М. (має досвід бойових дій в Афганістані, Кавалер бойових державних нагород України, СРСР, Афганістану) на честь загиблого випускника та з метою   популяризації імен наших героїв та нашої історії. Тренування проводяться особисто начальником ліцею-інтернату полковником Захаровим Ю.М., який є кандидатом у майстри спорту з рукопашного бою.

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

-         з боротьби самбо, започаткований з 2015 року начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М. на честь випускника ліцею Василя Білака – загиблого учасника АТО. Тренування проводяться особисто начальником ліцею-інтернату полковником Захаровим Ю.М., який має ступінь КМС з боротьби самбо і дзюдо, у свій час також професійно займався самбо і має відмінні навички у цьому виді спорту.

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd

-         з боксу імені Олега Тюрікова, започаткований з 2015 року за ініціативи начальника ліцею-інтернату полковника Захарова Ю. М. на честь випускника ліцею-інтернату, який загинув під час військових дій на сході України.

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd

-         Конкурс патріотичної пісні, який проводиться з 2015року, приурочений до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

ftuyhtr
hh
tfguyhtr
1/3 
start stop bwd fwd

- Співпраця з громадськими організаціями. Стала доброю традицією участь в урочистих заходах ліцею представників громадських організацій: «Спілки учасників АТО м. Мукачева та Мукачівського району», Мукачівської міської організації ветеранів війн, Мукачівської міської Спілки ветеранів Афганістану та інших локальних конфліктів, Закарпатської організації «Клуб 128 дивізії». «Ужгородської філії Української асоціації інвалідів АТО» в Закарпатській області, відокремленого підрозділу ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України м. Мукачева, «Спілки учасників АТО міста Мукачева та Мукачівського району», Закарпатської територіальної організації УСВА, Мукачівської міської організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів),Мукачівської міської організації ветеранів війн, праці, Збройних Сил України,громадської спілки «Ліга ветеранів АТО та бойових дій «Карпатська Земля».

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd

-         Різдвяні колядки. Проходять за участю священницького хору Мукачівської православної єпархії. Традиційно, хор приходить вітати особовий склад ліцею у період новорічно-різдвяних колядок з метою створення атмосфери свята.

DSC03700
DSC03718
IMG-74aa6068988d72ff5be28f6c9584bf72-V
1/3 
start stop bwd fwd

-         Волонтерська допомога. У рамках шефства над дітьми Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради проводитьсящорічна акція «Подаруй дитині радість» до Дня Святого Миколая в рамках шефської допомоги та з ініціативи начальника ліцею полковника Захарова Ю.М..
IMG-b6c3a8f9684760be9f6acd9f9f94a323-V
IMG-bb60c9ff1c06f73122e948dedf8eae37-V
IMG-bfd11a1aa370e191ea3f32d556c52c29-V
1/3 
start stop bwd fwd

-         Волонтерська діяльність. Відвідування та привітання найкращими ліцеїстами і представниками адміністрації ліцею ветеранів Другої Світової війни з Днем Перемоги з врученням квітів та пам’ятних сувенірів.

2pV4MH9aLpc
GOnOX0k2T_8
tYmJyIbpcx4
1/3 
start stop bwd fwd

-         Урочисте шикування та проходження маршем до пам’ятних дат. Традиційно, до знаменних та пам’ятних дат у ліцеї проходить урочисте шикування з виносом прапору ліцею: до Дня захисника України, до Дня Гідності та Свободи України, до Дня Збройних Сил України, до Дня ветеранів, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, до Дня пам’яті Героїв Крут, до Дня Героїв Небесної Сотні, до Дня Перемоги та Примирення, де запрошуються представники владних та силових структур, випускники, представники духовенства, батьки ліцеїстів.

-         Показові комплекси рукопашного бою. За традицією, ліцеїсти на урочистих шикуваннях, після завершення урочистостей, демонструють комплекси рукопашного бою без зброї та зі зброєю, прийоми самооборони від різних видів зброї, постановку яких особисто здійснює начальник ліцею Захаров Ю.М..

-         Випускний. Довгоочікувана подія у житті кожного ліцеїста, адже торкається всіх - батьків, які зі щемом серця дивляться на своїх синів-випускників,педагогівта офіцерів, які з батьківською тривогою та настановами не менше хвилюються за своїх вихованців.   Урочистості з нагоди вручення атестатів для випускників ліцею проходять по-особливому - свої атестати юнаки отримують на центральній площі Мукачева у пристутності особового складу ліцею, батьків, друзів, почесних гостей. У цей же час здійснюється урочиста передача прапору ліцею випускниками своїм наступникам. Творчим акордом свята є вальс, якого чекають та до якого готуються вже з першого курсу.

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

-         Зустріч випускників. Традиція започаткована начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М. 2015 року. Колишні вихованці збираються на території ліцею третьої суботи серпня, діляться спогадами, враженнями.

DSC_0009
DSC_9993
DSC_9997
1/3 
start stop bwd fwd

Перегляди статей
420096
.