План виховної роботи на 2023-2024 навчальний рік

План виховної роботи на 2022-2023 навчальний рік

План виховної роботи на 2021-2022 навчальний рік

План заходів з виховної роботи на 2021-2022 навчальний рік

 

    Кожен офіцер-вихователь нашого ліцею прагне передати своїм вихованцям ту життєву мудрість, яку називають умінням жити. Тому  виховна служба ліцею спрямовує свою роботу на виконання таких завдань:

 • - забезпечення всебічного розвитку особистості ліцеїста в процесі виховання;
 • - виховання покоління патріотів, для яких найвищий ідеал - єдність особистих та національно-державних інтересів;
 • - розвиток історичної пам`яті, почуттів і понять совісті, чесності, гідності й національної гордості за український народ,
 •   приналежність до його держави, мови, культури, традицій тощо;
 • - виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя;
 • - збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я ліцеїстів як найвищої соціальної цінності;
 • - підтримка ефективної співпраці ліцею із родинами наших вихованців.

Свої знання і життєвий досвід передають ліцеїстам досвідчені офіцери-вихователі, офіцери запасу, які свідомі того, що кожен юнак, який навчається у нашому ліцеї повинен відчути себе сином Вітчизни, переживати особисте почуття гордості від того, що він спадкоємець її тисячолітньої слави й тисячолітніх духовних цінностей, творець її сьогоднішнього і майбутнього.

Ефективності виховної роботи ліцею сприяє і активна позиція адміністрації навчального закладу , завуча з виховної роботи,педагога-організатора, командирів рот та робота сержантської ради, адже ліцей – це, передусім, простір життя кожного нашого учня, тут він не готується до життя, а живе.

Для організації дозвілля ліцеїстів, розвитку їхніх талантів, у ліцеї щомісячно проводяться різноманіті заходи,а це зокрема-відзначення найважливіших календарних свят,тематичні вечори,конкурси творчих робіт,творчі вечори… 

    Основними заходами виховної роботи, які сприяють становленню покоління патріотів, збереженню історичної пам'яті, вихованню почуттів гідності та гордості за власний народ є відзначення Дня захисника України, Дня Збройних Сил України, систематичні уроки мужності з почесними гостями,

вшанування воїнів-інтернаціоналістів та відзначення річниці виведення обмеженого контингенту військ з території Демократичної Республіки Афганістан, День Перемоги, а також головне свято першокурсників, адже саме тоді вони отримують погони - святкування річниці ліцею 16 вересня.

    Також ліцеїсти мають змогу проявити свої творчі здібності у повному обсязі- активно діє редколегія та вокально-театральний гурток.

Про виконання Плану заходів на 2020 - 2021 навчальний рік

з національно-патріотичного виховання

дітей та молоді

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації від 26 листопада 2018 року № 266 “ Про план заходів на 2019 рік з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, які проводитимуться у галузі освіти області відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді” інформуємо про роботу з національно-патріотичного виховання ліцеїстів.

З початку року у ліцеї-інтернаті проведені наступні заходи:

 • Згідно з пунктом 2.1:

-            18 квітня вихованці ліцею-інтернату разом з представниками адміністрації взяли участь у п’ятому фестивалі-конкурсу “Воскресни, писанко!”. Ліцеїсти достойно представили свої творчі роботи і отримали почесну грамоту за участь у конкурсі.

 • Згідно з пунктом 2.2:

-            ліцейний етап обласного конкурсу “Малюнок, вірш, лист до мами”- травень.

 • Згідно з пунктом 2.4:

-            конкурс з української мови імені Петра Яцика - жовтень.

 • Згідно з пунктом 2.5:

-            мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка - листопад.

 • Згідно з пунктом 2.6:

-            ліцейний етап обласного конкурсу “Захисники України: історія та сьогодення ” у номінаціях; “Вірш” та “Фоторобота”-жовтень.

 • Згідно з пунктом 4.1:

-         19 грудня ліцеїсти з подарунками завітали до Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, де навчаються діти з послабленим зором.

 • Згідно з пунктом 6.1:
 1. Тематичні заходи до Дня соборності України (конкурс патріотичної

пісні, уроки шани до Дня пам’яті героїв Крут – січень.

2. Бесіда з елементами презентації: “Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо” - січень.

 1. Віртуальна мандрівка: “Минуле живе, допоки його пам’ятають”- січень.
 2. Інтелектуальна подорож: “Конституція – основний закон України”- січень.
 3. Уроки-зустрічі з воїнами-афганцями “Із пам’яттю в душі ми живемо” - лютий.
 4. Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав: загальноліцейний конкурс патріотичної пісні – лютий.
 5. Концертна програма - свято Шевченківської поезії “Кобзареві передзвони” - березень.
 6. Річниця Карпатської України: (почесна варта ліцеїстів на Красному полі, тематичні ранки, екскурси в минуле) – березень.
 7. Заходи до Всесвітнього Дня Землі (конкурс візитівок на тему: “Любимо й піклуємось про Землю разом і поодинці”, презентації власних проектів: “Як подолати кризу невігластва й тотального сміття?” - квітень.
 8. Заходи до Міжнародного Дня Матері та Міжнародного Дня родини (виховні години, зустрічі з ветеранами ліцею).
 9. Заходи до Дня Перемоги у ІІ Світовій війні (уроки Пам’яті, конкурс на виконання комплексу вправ з рукопашного бою, зустрічі з ветеранами війни, книжковий вернісаж “Цих днів не змовкне слава” ) – травень.
 10. Участь у ІІІ Всеукраїнському форумі учасників бойових дій на сході України “Загартовані війною” у м. Чоп – серпень.
 11. Проведено інформаційну годину “Мовчазний крик Бабиного Яру”, приурочену 78-ї річниці трагедії Бабиного Яру – вересень.
 12. Участь в урочистих заходах в м. Ужгороді з нагоди відзначення Дня рятувальника. Присутні долучилися до шикування, а потім мали можливість побачити виставку пожежно-рятувальної техніки – вересень.
 13. Бесіда “Всесвітній день миру” – вересень.
 14. Урочисте шикування до Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку, де були присутні запрошені гості: голова Мукачівської міської спілки ветеранів Афганістану та інших локальних конфліктів - Семенчук В.С., заступник голови ради ветеранів “Клуб 128 дивізії” - Гоменюк В.І. й ветерани ліцею: Перов М.Ю. і Русинчук Ю.Й. , а також підполковник Мовчан І.А. – офіцер-вихователь ліцею, який зараз виконує військовий обов’язок в особливий період – жовтень;
 15. У рамках співпраці з громадськими організаціями, з нагоди Дня Захисника України, офіцери-вихователі разом з ліцеїстами відвідали історичний калейдоскоп “Вірні сини козацької землі” у центральній бібліотеці ім. О. Духновича в м. Мукачеві – жовтень;
 16. Офіцери-вихователі. разом із ліцеїстами прийняли участь у загальноміському мітингові-реквієму до Дня захисника України на Алеї Слави Мукачівського центрального кладовища – жовтень;
 17. Проведено урочисте шикування з нагоди Дня захисника України та загальноліцейний конкурс у категорії – “Краще виконання стройової пісні”. Напередодні офіцерами-вихователями проводились тренування на плацу ліцею , спрямовані на виховання у ліцеїстів сили духу, військового товариства та колективну єдність – жовтень:
 18. Проведено концерт в залі Мукачівського драматичного театру, присвяченого Дню Захисника України – жовтень;
 19. Вчитель історії Вдовиченко Т.В. ознайомила першокурсників з виставкою “Фактор свободи”, підготовленою Українським інститутом національної пам’яті.Це розповідь про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу – жовтень;
 20. Проведено тематичну бесіду: “Визволення Закарпаття від фашистських окупантів” – жовтень;
 21. Начальник ліцею та офіцери-вихователі з ліцеїстами прийняли участь у міській акції покладання квітів до Обеліску Слави та вшанування хвилиною мовчання пам`яті жертв Другої світової війни – жовтень;
 22. Проведено бесіду до Дня української писемності та мови - жовтень;
 23. Особовий склад ліцею-інтернату долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту єдності “Від бересту до цифри”, що звучав на хвилі Першого каналу Українського радіо - жовтень;
 24. Проведено єдиний національний урок “Безпечна країна” – листопад;
 25. Проведено урочисте шикування до Дня Гідності та Свободи України, на якому, з нагоди свята, ліцеїстам, що зайняли призові місця у спортивних змаганнях та олімпіадах, начальником ліцею полковником Захаровим Ю.М. вручено грамоти -листопад;
 26. Проведено годину спілкування “Герої не вмирають, просто йдуть у небо”- листопад.
 27. Вчителем історії Вдовиченко Т.В. проведено круглий стіл з першокурсниками “Шлях до свободи”. У ході бесіди було висвітлено історичний екскурс у революційні події 2004 року та Революції Гідності листопад.
 28. Акція “Запали свічку” до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. У фойє ліцею -інтернату було поставлено тематичну композицію до роковин Голодомору, біля якої вихованці ліцею та члени колективу запалили свічки у пам'ять про тих, хто загинув від голодної смерті у ті важкі для українського народу 1932-1933 роки листопад.
 29. Проведено бесіду на тему: “Моторошні дні в історії українського народу” бібліотекарем Маринець С.І.. Ліцеїсти 1 курсу читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті “Історія гідності. Голодомори”, “Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!” листопад.
 30. Бібліотекарем Маринець С.І. проведено бесіду “Талановиті люди з обмеженими можливостями” до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році – грудень.
 31. У рамках співпраці з навчальними закладами м. Мукачева, з нагоди Дня Збройних Сил України, ліцеїсти прийняли участь у студентському ток-шоу “Прямий ефір” на тему: “Мати і Батьківщина - наскільки і чи тотожні ці поняття взагалі”- грудень.
 32. Урочисте шикування та концерт до Дня Збройних Сил України – грудень.
 33. Психологом ліцею Литко Е.С. проведено Всеукраїнський урок права - грудень.
 • Згідно з пунктом 6.13:

-         участь адміністрації та вихованців ліцею-інтернату у мітингу-реквієму, присвяченому 80-ій річниці проголошення Карпатської України та бою на Красному полі, що відбувся біля Меморіального комплексу “Красне поле” на Хустщині – березень.

 • Згідно з пунктом 8.2:

-         у рамках співпраці з громадськими організаціями, на запрошення командира Чопського окремого загону Національної гвардії в/ч Т - 0300 підполковника Приходька С.С. та заступника командира майора Ігнатовича І.Б. особовий склад нашого ліцею на чолі з начальником ліцею-інтернату – полковником Захаровим Ю.М. були в числі почесних гостей концерту військового оркестру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства Оборони України, який повернувся з міжнародного фестивалю військової музики ʺ FestivalInternational deMusiquesMilitairies ʺ (Альбервіль, Франція; Сенерборг, королівство Данії)- листопад.

 • Згідно з пунктом 9.1:

-         Інформацію про проведенні заходи висвітлено на сайтах: ліцею-інтернату, mukachevo.net , “Кадетська співдружність”, УСВА, телеканалах: М-Студіо та ТРК “Перший кабельний”.

 • Згідно з пунктом 10.1:
 1. Виставка літератури “Моя соборна Україна” - січень.
 2. Виставка літератури “Відлуння афганської війни” - лютий.
 3. Виставка літератури “Герої Небесної Сотні” - лютий.
 4. Виставка літератури “Моя Карпатська Україна” - березень.
 5. Виставка літератури “Незабутні рядки Шевченкової поезії” - березень.
 6. Книжковий вернісаж “Цих днів не змовкне слава” – травень.
 7. Тематична виставка “Україна понад усе” - серпень.
 8. Виставка літератури “Мужність, відвага крізь віки” - жовтень.
 9. Виставка літератури “Пам'ять ніколи не згасне” - листопад.
 10. Виставка літератури “Від революції гідності – до гідного життя” - листопад.
 11. Виставка літератури “Вірні сини Батьківщини” - грудень.
 • Згідно з пунктом 12.1:

-         У ліцеї у 2018 році встановлено меморіальну дошку вшанування випускників ліцею-інтернату, загиблих у зоні проведення АТО – В.Білаку, О.Тюрікову, В.Цірика, на честь яких проводяться щорічні турніри по самбо, боксу та рукопашного бою.

 • Згідно з пунктом 14.1:
 1. Проведений круглий стіл з представниками ювенальної превенції Мукачівського відділу ГУ НП України в Закарпатської області щодо проведення роботи зі створення безпечного середовища для дітей, превентивної роботи з ними, протидії булінгу, інших форм насильства у дитячому середовищі і домашньому насильству, профілактики правопорушень серед ліцеїстів – вересень.
 2. Проведено з залученням старшого інспектора ювенальної превенції Мукачівського відділу ГУ НП в Закарпатській області майора поліції Ільтьо Марини Володимирівни бесіду з ліцеїстами щодо профілактики правопорушень, протидії булінгу, інших форм – вересень.
 3. Проведено засідання Ради профілактики правопорушень серед ліцеїстів за участю майора поліції Ільтьо М.В., психолога ліцею Литко Е.С., голів батьківських комітетів 1-го та 2-го курсів, на якій були розглянути питання щодо алгоритму спільних дій з сектором ювенальної превенції Мукачівського відділу ГУ НП в Закарпатській області щодо профілактики правопорушень, булінгу та інших форм насильства, організації превентивної роботи з ліцеїстами, які відносяться до групи ризику– вересень.
 4. Психологом ліцею Литко Е.С. проведено Всеукраїнський урок права – грудень.
 • Згідно з пунктом 15.1:

-         4 червня – участь в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

 • Згідно з пунктом 19.1:
 1. 1 лютого у ліцеї-інтернаті пройшов щорічний загальноліцейний турнір з рукопашного бою імені В. Цірика з нагоди 30-річчя виводу військ із Афганістану та вшанування учасників бойових дій.
 2. Участь в обласній Спартакіаді серед учнів закладів професійно-технічної освіти з футзалу - березень.
 3. Квітень – участь в обласн ій Спартакіаді серед учнів закладів професійно-технічної освіти категорії юнаки.
 4. 30 травняпо 2 червня  - участь в X -ій Спартакіад і з військово-прикладного семиборства  у м. Одесі.
 5. З 9 по 14 вересня вчителями фізичної культури проводився Олімпійський тиждень: “Військові ліцеїсти – здорові, сильні, мужні й спритні!”, присвячений Дню фізичної культури і спорту, під час якого відбувалися спортивні естафети, конкурси, бігові змагання на різні дистанції. Завершальним етапом Олімпійського тижня став міні-футбол.
 6. 10 жовтня року спортивна команда ліцею-інтернату взяла участь у першості Закарпатської області з легкоїатлетики серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних закладів освіти, на якому зайняла перше командне місце серед юнаків.
 7. 24 жовтня року спортивна команда ліцею-інтернату взяла участь у першості області з легкоатлетичного кросу на 2 кілометри серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних закладів освіти, на якому зайняла третє команднемісце.
 8. 19 листопада спортивна команда ліцею- інтернату взяла участь у стрітболі 3×3 серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних закладів освіти Закарпатської области. Команда зайняла друге командне місце серед юнаків.
 9. 29 листопада у ліцеї-інтернаті пройшов щорічний турнір з боротьби самбо, який започатковано у 2015 році начальником ліцею-інтернату полковником Захаровим Ю.М. на честь випускника ліцею Василя Білака – загиблого учасника АТО. Під час змагань хлопці показали достойну фізичну підготовку та жагу до перемоги, а перехідний кубок виборола команда першого курсу.
 10. 4 грудня спортивна команда ліцею-інтернату взяла участь у першості області з настільного тенісу серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних закладів освіти, на якому зайняла третєкомандне місце.
 11. 4 грудня спортивна команда ліцею-інтернату взяла участь у першості області з шахів серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних закладів освіти, на якому зайняла четверте команднемісце.
 12. 13 грудня відбувся п’ятий щорічний загальноліцейний турнір з боксу імені Олега Тюрікова, заснованого 2015 році за ініціативи начальника ліцею-інтернату полковника Захарова Ю. М. на честь випускника ліцею-інтернату, який загинув у 2014 році під час військових дій на сході України. Перше місце у турнірі зайняла команда першого курсу.
 • Згідно з пунктом 21.1:

-         Червень – щорічні навчально-польові збори на полігоні 128 огшбр. За узгодженням з командуванням бригади проведено також три одноденних польових зборів із бойовою стрільбою.

 • Згідно з пунктом 21.2:

-         Квітень – участь в обласній Спартакіаді серед учнів закладів професійно-технічної освіти категорії юнаки.

 • Згідно з пунктом 21.3:

-         30 травняпо 2 червня  - участь в X Спартакіад і з військово-прикладного семиборства  на базі  в ійськово-морського ліцею у м. Одесі.

У четвертому кварталі 2019 року робота з національно-патріотичного виховання ліцеїстів велася також відповідно до «Плану заходів на 2019 рік з національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Аналіз виховної роботи за 2020 – 2021 навчальний рік

           Виховна робота у навчальному закладі проводиться відповідно до вимог чинного законодавства у сфері освіти і науки та згідно з відповідними методичними рекомендаціями, зокрема, основних вимог керівних документів освітньої галузі: Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Декларації прав дитини», нормативно-правових актів та документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, органів місцевого самоврядування, основних концепцій виховання.

         Всебічному розвитку ліцеїстів сприяє реалізація основних напрямків виховання: а саме:

- національно-патріотичне виховання;

- громадянське виховання;

- морально-естетичне;

- правове;

- екологічне.

         Реалізації виховної мети сприяє чіткий розподіл днів тижня протягом місяця за напрямками виховної роботи.

          Специфіка навчального закладу повною мірою сприяє реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Тим більше, з огляду на ситуацію в державі, основна увага зверталась саме на роботу у напрямку патріотичного виховання ліцеїстів.

       У ліцеї-інтернаті відпрацьовано систему найбільш ефективних форм та методів національно-патріотичного виховання у навчальному закладі, а саме:

-     уроки мужності за участі учасників АТО, військовослужбовців та ветеранів військової служби;

-                          бесіди офіцерів-вихователів ліцею – учасників бойових дій з ліцеїстами;

-                          відвідування ветеранів Другої світової війни та запрошення їх на ліцейні заходи;

-                          проведення 3-х щорічних спортивних турнірів, присвячених випускникам навчального закладу, загиблим у зоні проведення АТО;

-                          проведення щорічного конкурсу патріотичної пісні;

-                          участь у творчих конкурсах патріотичної тематики (ліцейний Конкурс патріотичної пісні, обласний конкурс «Захисники України: історія і сьогодення» (м. Ужгород).

       Відповідно до плану виховної роботи та плану проведення щомісячних тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України протягом навчального року проведено:

– урокимужності із запрошенням військовослужбовців та учасників АТО;

– заходи з нагоди Дня захисника України, Дня Свободи та Гідності, Дня Збройних Сил України, вшанування Героїв Майдану, трагедії на Чорнобильській АЕС, Дня Пам'яті та Примирення, чергової річниці Перемоги;

– з метою вшанування випускників ліцею-загиблих учасників АТО проведено турнір з боксу імені Олега Тюрікова та турнір з рукопашного бою імені В. Цірика з нагоди річниці виводу військ із Афганістану та вшанування випускників ліцею-учасників АТО;

– оновлено та доповнено куточок бойової слави, присвячений захисникам України;

– організовано участь вихованців та членів колективу ліцею у загальноміських, обласних та всеукраїнських заходах, присвячених героїчним подвигам українських воїнів;

-         поруч із навчанням, налагоджено дистанційне виховання ліцеїстів – створено групу «Дистанційні виховні бесіди» у Класрумі, де педагогом-організатором ліцею проводились щотижневі відео-бесіди патріотичного спрямування та бесіди до визначних дат та подій.

       Не залишились поза увагою й інші напрями виховної роботи – протягом 2020-2021 навчального року ліцеїсти були учасниками більше п'ятдесяти виховних заходів різного рівня, проведення яких відображено на офіційному сайті навчального закладу. Проведено роботу з активізації ліцейного самоврядування. Проведено понад 20 заходів з профорієнтації за участі представників вищих військових навчальних закладів та силових структур.

         Активну участь прийняли ліцеїсти і в конкурсах «Малюнок, вірш, лист до мами» та «Воскресни , писанко!», «Пам'ять серця», «Всеукраїнський конкурс плакатів». З успіхом проведено щорічні ліцейні конкурси художньої самодіяльності «Новорічні мелодії» та патріотичної пісні з нагоди виводу військ із Афганістану .

       2020-2021 навчальний рік видався насиченим і на участь у спортивних змаганнях різного рівня. Навчальний заклад має хороші результати як в особистих, так і в загальнокомандних заліках.

       Протягом навчального року тривала співпраця з громадськими організаціями та творчими об’єднаннями, серед яких Закарпатська обласна організація ветеранів війни, Закарпатська територіальна організація Української Спілки ветеранів Афганістану (УСВА), Мукачівські міські Спілки ветеранів афганської війни, «Спілка учасників АТО Мукачівщини», Клуб 128 дивізії. Крім цього, ведеться постійна співпраця зі 128 ОГПбр, міським та обласним військкоматами у напрямку національно-патріотичного виховання.

       Основні виховні заходи ліцею-інтернату висвітлювалась у місцевих ЗМІ (зокрема - на телеканалах «Перший кабельний», «М-Студіо», інтернет-порталах новин області, друкованих виданнях).

         Мета виховної роботи в ліцеї-інтернаті на 2020-2021 н.р. залишається сталою – виховання свідомого громадянина України, який окрім відмінної фізичної підготовки та основ військової дисципліни знає основні віхи історії, культури та формування українського суспільства, добре володіє рідною мовою, є справжнім патріотом України, готовим до оборони своєї Батьківщини.

        Крім основної мети виховного процесу у ліцеї-інтернаті, додаткові зусилля будуть спрямовані на:

оновлення та вдосконалення форм і методів проведення виховних заходів;

залучення педагогів до проведення загальноліцейних заходів;

створення вокально-інструментального колективу на базі першого курсу;

– максимальне сприяння творчому самовиявленню ліцеїстів;

– активізацію та сприяння роботі Ради сержантів.

         Пріоритетними завданнями виховного напрямку ліцею-інтернату залишаються виховання у ліцеїстів високих моральних якостей, дисциплінованості, любові до військової служби та професії офіцера на основі військово-професійної орієнтації; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй.

      Аналіз виховної роботи за 1 семестр 2019-2020 навчального року

  

     Виховна робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію основного завдання ліцею: «Формування особистості – патріота України, який усвідомлює свою приналежність до сучасної європейської цивілізації, підготовлений до життя й чітко орієнтується в сучасних реаліях через розвиток інтелектуальної, емоційно-чуттєвої та вольової сфери».

   У 2019 навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування особистості ліцеїста, як громадянина – патріота, який глибоко розуміє громадянський обов’язок; виховувати в ліцеїстів почуття гордості та вдячності до своєї держави, народу, історії.

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за «Основними орієнтирами виховання».

     У діяльність ліцею покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

     Виховна робота ліцею була спрямована на вирішення таких завдань:

• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку ліцеїстів ;

• виховання національно-патріотичних якостей;

• турбота про здоров'я ліцеїстів, пропаганда здорового способу життя;

• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки ліцеїстів до дорослого життя;

• продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, ліцеїстами , батьками;

   Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи у ліцеї   в 201 9 навчальному році  працювали

   Роботу було сплановано у формі місячників та за окремими напрямами.

- Вересень-місячник фізичного виховання «Збережи здоров’я та й на все життя»;

- жовтень-місячник громадянського виховання «Ми - честь і гордість рідної землі»;

 -листопад-місячник правового виховання «Я і закон»;

- грудень-місячник художньо-естетичного виховання «Симфонія краси»; 

- січень-місячник морально-етичного виховання «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»;

- лютий-місячник превентивного виховання «Людина у цьому світі лиш добро повинна творити»;

-березень-місячник національно-патріотичного виховання «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємося їм»;

- квітень-місячник екологічного виховання «Доля землі у руках у людини»;

-травень-місячник родинного виховання «Тепло сімейного вогнища».

         Слід зазначити, що 2019 рік – це рік єдності України. Тому, реалізовуючи виховне завдання ліцею, план виховної роботи побудований на принципі концентричності та наступності. Виховна робота ліцею включає в себе:

-         групові форми роботи (загальноліцейні заходи, де залучається весь особовий склад ліцею)

-         роботу з батьками (форми роботи: загальноліцейні та класні збори, робота з батьківським комітетом, робота психологічної служби та індивідуальні бесіди офіцерів-вихователів);

-         роботу з Радою сержантів (засідання всього активу Ради та по підрозділах, робота з редколегією – начальник ліцею, ЗВР, педагог-організатор);

-         індивідуальну роботу з ліцеїстами (начальник ліцею, ЗНР, ЗВР, офіцери-вихователі, психологічна служба, педагоги,);

-         роботу з попередження правопорушень (працює Рада профілактики правопорушень, офіцери-вихователі ведуть облік кожного ліцеїста, схильного до правопорушень, ЗВР);

-         співпраця з громадськими організаціями (в рамках співпраці представники організацій запрошуються на загальноліцейні заходи з метою патріотичного виховання молоді);

-         духовне збагачення ліцеїстів (майже на всіх загальноліцейних заходах присутні представники духовенства на чолі з митрополитом Феодором Мукачівської та Ужгородської православної єпархії.

Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню молоді, реалізація якого відбувається на загальноліцейних заходах та щотижневих бесід з різними формами роботи.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи у ліцеї в 2019- 2020 навчальних роках працювали:

педагоги-предметники :

-         відкрите виховне заняття на тему: «Перевіряємо силу тяжіння»– вчитель Фекете О.І.;

-         виставка «Фактор свободи», підготовленою Українським інститутом національної пам’яті – вчитель Вдовиченко Т.В. «Вільні творити майбутнє» - екскурс у події 2015 року до Дня Гідності та Свободи – вчитель Вдовиченко Т.В. ,

начальник ліцею спільно з ЗНР, ЗВР, офіцерами-вихователями (проводиться активна співпраця з громадським організаціями та іншими навчальними закладами) :

-         ІІІ Всеукраїнський форум учасників бойових дій на сході України «Загартовані війною» - серпень

-         зустріч з випускниками ліцею;

-         урочиста Хода до Дня Незалежності України;

-         урочистості до Дня рятувальника в Ужгороді – вересень

-         історичний калейдоскоп «Вірні сини козацької землі» - міська бібліотека – жовтень

-         присутність на концерті військовий оркестр 194-го понтонно-мостового полку Державної спеціальної служби транспорту Міністерства Оборони України

-         заходиз нагоди Дня захисника України в Мукачівському прикордонному загоні -жовтень ;

-         міська акція покладання квітів до Обеліску Слави та вшанування хвилиною мовчання пам`яті жертв Другої світової війни – жовтень;

-         загальноміський мітинг-реквієм до Дня захисника України – жовтень

-         на полігоні 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади були проведені практичні стрільби з бойової зброї – вересень, грудень:

-         Перегляд вистави «Тев'є молочник» у Мукачівському драмтеатрі – листопад

-         перегляд вистави н езалежн ого театр у -проект Сашка Брами « Осінь на Плутоні » - жовтень

-         студентське ток-шоу «Прямий ефір» на тему: «Мати і Батьківщина - наскільки і чи тотожні ці поняття взагалі».

-         прем’єрний показ фільму «Захар Беркут» - жовтень .

вчителі фізичної культури:

-         проводився Олімпійський тиждень - вересень;

-         першість області з легкоатлетичного кросу на 2 кілометри серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних освітніх закладів – вересень

-         турнір ім. В.Білака з боротьби самбо – листопад (начальник ліцею, ЗВР, ЗНР, офіцери-вихователі)

-         турнір з боксу ім.. О.Тюрікова - грудень(начальник ліцею, ЗВР, ЗНР, офіцери-вихователі)

-         стрітбол 3×3 серед ліцеїв, коледжів, професійно-технічних освітніх закладів;

-         настільний теніс (3 командне місце) – грудень;

-         Шахи (4 командне місце) – грудень).

Вересень:

 1. Урочисте шикування. Свято Першого дзвоника – особовий склад ліцею
 2. Урочисте шикування. Двадцята річниця заснування ліцею– особовий склад ліцею
 3. Інформаційна година на тему : «Мовчазний крик Бабиного Яру», приурочену 78-ї річниці трагедії Бабиного Яру – бібліотекар

Маринець С.І.

 1. Лінгвістична подорож «Я - українець»- педагог-організатор

Григаші Е.М.

 1. Слайд-шоу «Свій серед своїх» - педагог-організатор
 2. Бесіда «Всесвітній день миру» - педагог-організатор
 3. Бібліотечний урок «Довідкова література – твій помічник у навчанні» – бібліотекар Маринець С.І.
 4. Оновлення та засідання Ради сержантів - офіцери-вихователі, ЗВР,педагог-організатор
 5. Засідання Ради профілактики правопорушень - комісія в складі педагогів, офіцерів, батьківського комітету, старшини.

Жовтень:

 1. 1.Урочисте шикування до Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку – особовий склад ліцею
 2. 2.Урочисте шикування та концертна програма до Дня працівника освіти в Мукачівському драмтеатрі– особовий склад ліцею
 3. 3.Урочисте шикування та концертна програма до Дня захисника України– особовий склад ліцею
 4. 4.Конкурс стройової пісні – начальник ліцею, офіцери-вихователі
 5. Бесід а "Небезпечна пристрасть " - лікар Халик О.К.
  1. 6.ІІІ Всеукраїнський урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин під назвою: «В Україні не буде безпритульних тварин, бо ми за них відповідальні» - педагог-організатор Григаші Е.М.

Виховна бесіда: « Цінуймо дружбу, поважаймо братів наших менших» - педагог-організатор Григаші Е.М.

 1. 7.Виховна бесіда: «Незнання законів не звільняє від відповідальності» - педагог-організатор

Виховна бесіда: «Визволення Закарпаття від фашистських окупантів» - педагог-організатор Григаші Е.М.

 1. 8.Вечір запитань і відповідей «Злочин і покарання»- педагог-організатор Григаші Е.М.
 2. 11. Бесіда: «Моторошні дні в історії українського народу» – бібліотекар Маринець С.І.
  1. 10. Батьківські збори для батьків першого курсу– особовий склад ліцею

Листопад:

 1. Бесіда до Дня української писемності та мови - педагог-організатор Григаші Е.М.
 2. 2.Всеукраїнський диктант – педагоги, офіцери-вихователі
 3. Віртуальна мандрівка «Моя рідна Україна» - педагог-організатор Григаші Е.М.

Інтелектуальна подорож на тему: Толерантність – дорога до миру та співпраці» - педагог-організатор Григаші Е.М.

 1. Профілактична бесіда «Дифтерія небезпечніша за кір» - лікар Халик О.К.
  1. 5.Урочисте шикування до Дня Гідності та Свободи України– особовий склад ліцею

Година спілкування: «Герої не вмирають, просто йдуть у небо» - педагог-організатор Григаші Е.М.

 1. 6.Єдиний національний урок «Безпечна країна» - заступник ЗВР Мартинов І.М.
 2. Інтелектуальна подорож на тему: «Толерантність - дорога до мир у та співпраці» - педагог-організатор Григаші Е.М.
 3. Акція «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій - педагог-організатор Григаші Е.М., бібліотекар Маринець С.І.
 4. Участь в обласному конкурсі: «Захисники України: історія та сьогодення» - ЗВР Мартинов І.М., педагог-організатор Григаші Е.М.

Грудень:

 1. 1.Урочисте шикування та концертна програма до Дня Збройних Сил України– особовий склад ліцею
 2. Бесіда «Талановиті люди з обмеженими можливостями» – бібліотекар Маринець С.І.
 3. Бесіда «Що таке права людини?» - психолог Литко Е.С.
 4. 4.«Хвилинка добра – відвідання підшефної школи-інтернату для слабозорих – ЗВР Мартинов І.М., офіцери-вихователі
 5. Відвідання концертної програми до Дня Миколая у театрі– особовий склад ліцею
  1. 6.Щорічний конкурс художньої самодіяльності «Новорічні мелодії» – особовий склад ліцею
  2. 7.Батьківські збори для батьків першого курсу– особовий склад ліцею
  3. 8.Батьківські збори для батьків другого курсу– особовий склад ліцею

Отож, за І семестр 2019-2020 навчальних років проводились:

-         14 загальноліцейних заходів, включно з батьківськими зборами, зустрічами з випускниками;

-         22 тематичні вечори

-         17 заходів у рамках співпраці з громадськими організаціями.

Загальна цифра - 53 заходи.

        

    Більше про ці та інші події з життя ліцею можна дізнатися у розділах «Новини ліцею» та «Архів новин».

Перегляди статей
420111
.