
25 квітня у Закарпатському обласному ліцеї пройшов день відкритих дверей. До славетного освітнього військового закладу завітали юнаки та дівчата з різних куточків Закарпаття, які мріють пов’язати своє життя з військовою справою,стати офіцерами нової генерації Збройних сил України.
Наші вихованці провели ознайомчу екскурсію ліцеєм для гостей, розповіли, читальна зала, світлиця для дозвілля, спальні приміщення тощо. про навчання, побут та дозвілля в ліцеї. Всі охочі ознайомилися з навчально-матеріальною базою закладу: класи, спортивні майданчики, музейні експозиції
З гостями зустрівся начальник ліцею полковник Юрій Захаров, який розповів про основні вимоги та стратегію нашого освітнього закладу.
Дуже сподіваємося, що сьогоднішнє ознайомлення зі славетним військовим ліцеєм було корисним та цікавим для наших гостей, зокрема для молоді.
24 березня, з черговою профорієнтацією завітали представники Житомирського військового інституту. Зокрема, полковник Олександр Кубрак розповів про специфіку навчання, про обсяг держзамовлень, про всі тонкощі навчання у виші. У процесі розповіді, яка супроводжувалась презентацією та відео, другокурсники ознайомились ізтехнічними видами розвідки, охорони державної таємниці таінформаційного протиборства, переглянули представлені брошури, де наглядно вказаний алгоритм дій для вступу до військового інституту, ступені вищої освіти та вся інформація про заклад. Також було продемонстровано дрони, окреслено їх види та специфіку, розглянуті вибухонебезпечні речовини, зокрема, міни.
Завершився захід підписанням меморандуму про співпрацю.
Про Чорнобиль не говорять у минулому часі, бути обізнаним, вшановувати пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф — це настанови сьогодення. Щороку до пам’ятного дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у ліцеї проводяться виховні години, де обговорюються питання роботи щодо охорони навколишнього середовища, переглядаються документальні фільми про Чорнобиль, здійснюється перегляд тематичної літератури. Також ліцеїсти нашого ліцею долучились до міських заходів.
23 квітня, у Центрі громадськості та національних культур Мукачівської міської ради, за ініціативи Мукачівської міської творчої спілки талановитих інвалідів “СТІмул» (кер.Кучинська А.М.), модератора Мукачівської філії кіноклубів DocudaysUA та Мукачівського міського відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз-Чорнобиль України» (керівник Товчко О.П.), до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи, ліцеїсти долучились до перегляду фільму виробництва Суспільного «Видимий ворог». Присутні мали гарну нагоду не тільки переглянути цікаву стрічку, довідатися про нові факти та оцінки того, що відбулося 40-років тому, але й поділитися своїми думками від побаченого та почутого.
24 квітня біля пам’ятника «Дзвони Чорнобиля», ліцеїсти долучились до меморіального мітингу до 40-х роковин аварії на ЧАЕС. До заходу долучилися представники міської влади, духовенство, ліквідатори, громадські організації та мешканці громади. Присутні згадали трагічні події 1986 року та вшанували героїзм тих, хто першими став на боротьбу з наслідками аварії. Під час мітингу звучали слова вдячності ліквідаторам — пожежникам, військовим, медикам та всім, хто, ризикуючи життям, стримував невидиму загрозу. Окремо згадали й земляків-мукачівців, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. На завершення учасники поклали квіти та лампадки до пам’ятника як символ пам’яті, вдячності та скорботи.
27 квітня до ліцею завітав ліквідатор Чорнобильської аварії – Патюк Федор Васильович, який розповів про те, як він разом з іншими, героїчно гасив пожежу, ліквідовував наслідки аварії. Розповів про наслідки радіації на організм людини.
Чорнобильська трагедія і сьогодні залишається болем, який об’єднує покоління та нагадує про ціну людської відваги.